„Juniorka nestojí na jednej formácií, máme v nej veľa ďalších šikovných chlapcov,“ ozrejmil tréner

10416969_821312701223577_2119302426705952010_n

Prešovskí juniori v zostave aj s viacerými hráčmi prvého mužstva nastúpili tento víkend na domácom ľade proti hokejistom bratislavského Ružinova. Nedávno zdolali vysoko 11:1 a 13:2 Púchov a svoju formu potvrdili opäť, keď si v domácom dvojzápase vybojovali do prvoligovej tabuľky šesť bodov. Juniorom PHK Prešov sa tak podarilo dostať opäť na druhé miesto ligy, na prvý Martin strácajú síce až 16 bodov, no stále majú päť zápasov k dobru.

Tréner Vladimír Pekarčík bol po druhom stretnutí s Ružinovom spokojný, avšak vývoj stretnutia mu opäť spôsobil vrásky na čele, druhýkrát v rade rozhodovala posledná tretina. „Ukázalo sa, že naši juniori majú dobrú kondíciu, v oboch zápasoch sme súpera prekorčuľovali. Mrzí ma ale, že hoc stále nabádame chlapcov, aby hrali od začiatku, rozhodujeme zápasy v poslednom dejstve,“ podotkol. Prvé meranie síl skončilo víťazstvom 7:5, pred záverečnou tretinou bol ale stav nerozhodný, 5:5.„Nerád hodnotím výkony jednotlivcov, no v prvom zápase nám odišla celá obrana a taktiež nás brankári nepodržali. Dať sedem gólov a dostať päť je si myslím veľmi veľa,“ zhodnotil prvé meranie síl.

V nedeľu vyzeralo skóre po druhej siréne ešte hrozivejšie, domáci prehrávali 0:2 a znova museli zabrať, ak chceli pomýšľať na body. „Úvod druhého merania síl bol opäť zaspatý, neviem si to vysvetliť, začíname každé stretnutie nabudení s tým, aby si hráči dávali pozor na súpera. Po prvej tretine sme ale znova prehrávali. Musím však svojich zverencov pochváliť za poslednú dvadsaťminútovku, konečne si uvedomili, že hokej sa hrá jednoducho. Dnes už nikto veľa nového nevymyslí, hrá sa jednoducho a musíme to tiež prispôsobiť našich schopnostiam,“ obzrel sa za druhou domácou previerkou s HK Ružinov 99, v ktorom mladé „koňare“ zvíťazili napokon vysoko 5:2.

Kolektív ukázal, že psychicky je na tom veľmi dobre a vie sa zomknúť v dôležitých momentoch, čo je skvelá správa hlavne do play-off. Rovnako sa na to pozerá aj hlavný tréner prešovskej juniorky. „Toto mužstvo bolo vždy silné, jedenásť chlapcov hráva spolu cez šesť rokov, sú pokope už od žiackych čias. Samozrejme, niektorí hokejisti nám chýbajú, keďže tí lepší odišli, avšak nehovorím, že tí čo ostali, sú zlí, to vôbec nie. No opäť sa budem opakovať, musia si to občas upratať v hlavičkách. Hlavne sa to týka hráčov A tímu, aby si nemysleli, že v juniorke sa môžu prísť len povoziť na korčuliach. Sami sa presvedčili, že je tu na nich robený tlak a niekedy jeho vplyvom začnú kopiť chyby,“ zdvihol varovný prst nad oporami tímu.

Najmä od prvého útoku v zložení Ferenc, Chalupa, Duplinský sa očakáva, že budú lídrami. Tejto úlohy sa zhostili výborne, Ferenc je naproduktívnejší hráč a najlepší strelec súťaže, Dominik Duplinský má na konte najviac asistencií a Samuel Chalupa je v tejto štatistike hneď dve miesta pod ním. „Od nich neustále čakáme, že budú ťahať, preto sú aj v prvom mužstve. Nie je to ale postavené iba na jednej formácii, hoc gólovo sa im darí, Marko Ferenc je rodený strelec, Samuel Chalupa drie na ľade rovnako ako Dominik Duplinský. Sú tam ale aj ďalší šikovní chlapci ako Petrocovci či Polivka. Možno nie sú tak produktívni ako tí, čo hrajú v prvej formácii, no na ľade robia presne to, čo od nich očakávame,“ vyzdvihol výkony aj ďalších nádejných Prešovčanov. Nakoniec, aj oni dostali niekoľko príležitostí ukázať sa medzi seniormi, čo hodnotí Pekarčík ako veľké pozitívum. „Tvrdil som to od začiatku sezóny, že je to pre nich skvelá možnosť. Niektorí chlapci budú mať po sezóne na konte okolo tridsať či štyridsať zápasov v prvej lige seniorov, to im dodá obrovské skúsenosti. Tí, čo chodia na zápasy juniorky vidia, že hoc nehráme najvyššiu súťaž, no aj tu je hokej kvalitný a mužstvá korčuľujú, či už sú to Michalovce, Martin, alebo Ružinov. Dovolím si tvrdiť, že stretnutia s týmito tímami majú úroveň extraligy juniorov. Preto musia hokejisti z A mužstva zabrať naplno na oboch frontoch,“ dodal na záver rozhovoru.

Tiež sa vám može páčiť...