Juniori od budúcej sezóny v extralige

10959809_896187627069417_7021230707082675395_n

Čo sa nepodarilo na ľade, to vyšlo za zeleným stolom. Juniori hokejového klubu PHK Prešov budú hrať od budúcej sezóny v  slovenskej extralige…

Článok zabezpečil Prešovský Večerník, www.povecernik.sk

V  uplynulej skončili spomenutí mladíci v druhej najvyššej súťaži na nepostupovom druhom mieste a baráž o najvyššiu súťaž hrali ich rovesníci z Martina. Bola to nepríjemná správa pre fanúšikov tohto športu v našom meste. Hlavne preto, lebo práca s mládežou v  PHK Prešov je už niekoľko rokov na vysokej úrovni. Dôkazom boli víťazstvá na kvalitne obsadených medzinárodných turnajoch v Rige a Moskve, v hlavnom meste Ruska to bolo rok predtým striebro. Deviataci sa zasa pravidelne kvalifikovali na finálový turnaj o majstra Slovenska. Vrcholom prešovského mládežníckeho hokeja posledných rokov bol majstrovský titul dorastencov v sezóne 2012/2013. Zverenci trénerov Vladimíra Pakarčíka a  Tomáša Kochana vtedy prekvapili celé Slovensko, keď v  pozícii nováčika vyhrali najvyššiu súťaž.

Jednohlasne…

„Chýbala ešte čerešnička na torte a  to vybojovanie juniorskej extraligy pre Prešov. Vždy to bolo o  súperení dvoch absolútne vyrovnaných celkov v  prvej lige, z  ktorých mohol byť úspešný len jeden. Pred niekoľkými týždňami to boli vo finále play off Martinčania,“ uviedol predseda správnej rady PHK Prešov a  šéf mládežníckeho hokeja v našom meste Marek Krasničan. Napriek tomu stále platí, že odkedy je tento muž na čele klubu, v drvivej väčšine robia jeho hráči – prípravkári, žiaci, dorastenci a juniori, žlto-modrým farbám dobré meno. Aj preto je správa, s  ktorou vyrukoval ako prvý Prešovský večerník, veľmi potešujúca: „Na stredajšom zasadnutí klubov prvej ligy juniorov so zástupcami VV SZĽH a  generálnym sekretárom zväzu Ľubomírom Pukalovičom nám bolo oznámené, že extraliga tejto vekovej kategórie sa rozširuje na 18 mužstiev. Z východu do nej teda dodatočne postúpili okrem nás aj Michalovce, zo západu Piešťany a Hobby Bratislava. Mňa veľmi tešia hlasy všetkých prítomných, že Prešov dostal túto šancu úplne zaslúžene.“

Chcú len jedno

Pre Mareka Krasničana, na ktorého v uplynulých mesiacoch niektorí neprajníci a závistlivci doslova poľovali, je to veľké zadosťučinenie. „Intrigy, anonymy, snahy o ovplyvňovanie členov správnej rady pri hlasovaní o  mojom odvolávaní z  funkcie – to boli pracovné nástroje niektorých ľudí. Ja, moji kolegovia, tiež tréneri, od ktorých mám dôveru, by sme preto do budúcna chceli jediné – aby nás už nechali v  pokoji pracovať. Dúfam, že aj oni sa tešia na juniorské zápasy so Slovanom Bratislava, Trenčínom, Košicami, Zvolenom, rovnako ako my. Nakoplo nás to, prilialo nové sily, budeme ich potrebovať, aby sa prešovský hokej dočkal ďalšieho podobného úspechu, ako pred dvomi rokmi,“ dodal.

Návrat zlatého tandemu

Na záver ešte zaujímavá informácia a  návrate zlatého trénerského tandemu. Ako už bolo napísané, dorastencov PHK Prešov trénoval pred dvomi rokmi tandem Pakarčík – Kochan. Prvý menovaný bude v nasledujúcom súťažnom ročníku kormidelníkom juniorov, asistentom mu bude jeho mladší kolega. Pre dorastencoch to bude naopak. Treba veriť, že spolupráca bude znova fungovať.

Autor: Ján Miroľa

Tiež sa vám može páčiť...